Logotyp i identyfikacja
wizualna dla nowego
hotelu butikowego Liberté 33

O projekcie

Po udanej współpracy nad rebrandingiem hotelu Edison w Baranowie oraz mieszczącej się przy nim restauracji Lumière, zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnym, wyjątkowym projekcie hotelowym sieci BW Premier Collection.

O szczególności tego wyzwania stanowił fakt, że nowy hotel Liberté 33 mieści się w wyjątkowych wnętrzach luksusowej willi z początku XX przy ul. Libelta - jednej z reprezentacyjnych ulic ówczesnego Poznania.

Klient

Hotel Liberté 33, BW Premier Collection

Zakres

logo, branding, identyfikacja wizualna, web design, system informacji

Kiedy

2021

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Naszym zadaniem był kompleksowy branding obiektu, zaczynając od nazwy (Liberté 33 dla hotelu i L33 Bistro&Bar dla restauracji), poprzez materiały drukowane, projekt i koncepcję strony www, a na systemie identyfikacji zewnętrznej i wewnętrznej budynku kończąc. Z wielką starannością i pod czujnym okiem konserwatora stworzyliśmy cały system informacji w hotelu, dbając o wysokiej jakości materiały jak prawdziwy metal czy złocenia. Wdrożyliśmy również elementy małej architektury takie jak pylony, litery przestrzenne czy kasetony. Całość projektów przemyślana została tak, aby z jednej strony wpisać w klasyczny styl miejsca, z drugiej strony zapewnić nowoczesny charakter hotelu w centrum Poznania.

RESPONSYWNA STRONA WWW

Byliśmy także odpowiedzialni za projekt strony internetowej hotelu, która w spójny sposób prezentuje miejsce oraz jego wyjątkowo historię, z drugiej strony pozwala na łatwą nawigację i dokonanie natychmiastowej rezerwacji.