100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

O PROJEKCIE

Wielu z nas pochodzi z Wielkopolski i wiedzieliśmy, że takie wydarzenie należy stosownie upamiętnić. Kiedy Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na logotyp oraz identyfikację wizualną rocznicy, postanowiliśmy zrobić co w naszej mocy. Wygraliśmy, tej! Nasze projekty spotkały się ze sporym uznaniem jury i tym samym mieliśmy zaszczyt przygotować komplet materiałów związanych z obchodami 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Klient:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Zakres:

Logo, identyfikacja wizualna, branding, księga znaku

Kiedy:

2018

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Zaprojektowaliśmy dwa logotypy: pierwszy ponadczasowy w formie flagi dla upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego, drugi związany stricte z obchodami 100. rocznicy. Do obu logotypów przygotowaliśmy księgi znaków szczegółowo opisujące zasady stosowania, wspólny key visual, a na ich podstawie wdrożyliśmy później szereg działań ATL i BTL. Zaprzyjaźniona ilustratorka Agata Marszałek przygotowała dla nas set ilustracji na podstawie historycznych zdjęć, które wykorzystyliśmy później na materiałach promujących imprezę.

GRA PLANSZOWA "27 GRUDNIA"

Przy okazji obchodów jednej z wcześniejszych rocznic Powstania Wielkopolskiego, zaprojektowaliśmy strategiczną grę planszową o charakterze edukacyjno-historycznym. Oprócz dobrej zabawy, naszym celem było także przybliżenie miejsc, postaci i wydarzeń historycznych, z którymi spotykamy się na co dzień (zarówno na terenie obecnego województwa wielkopolskiego jak i kujawsko-pomorskiego), a które miały wpływ na przebieg Powstania Wielkopolskiego. Grę wyróżnia atrakcyjna forma graficzna, z autorskimi grafikami, przygotowanymi specjalnie na potrzeby tego projektu. Zarówno grafiki na planszy, jak i rysunki na kartach zostały przygotowane głównie na bazie zachowanych fotografii z okresu Powstania Wielkopolskiego oraz ze zdjęć z rekonstrukcji tych wydarzeń.

KALENDARZ KSIĄŻKOWY

Wyjątkowym zleceniem związanym z obchodami 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego był dla nas koncepcja i projekt jubileuszowego kalendarza książkowego. Zadanie to wymagało od nas przede wszystkim ogromnej (ale jak ciekawej!) pracy polegającej na skompletowaniu i pozyskaniu praw do wykorzystania zdjęć i materiałów archiwalnych z czasów Powstania. Na ich podstawie przygotowaliśmy zarówno 12 przekładek historycznych opowiadających o dziejach samego Powstania i jego bohaterów, jak i o życiu codziennym ówczesnej Wielkopolski (w czym nieoceniona była pomoc dra Marka Rezlera.) Na poszczególnych kartach kalendarza z kolei przy wybranych datach, dodaliśmy ciekawe wydarzenia z przeszłości sprzed równo 100 lat. Kalendarz oprawiony został w szlachetne czerwone płótno z logotypem naszego autorstwa na okładce.